Sıkça Sorulan Sorular

Karaca Kulüp'e nasıl üye olabilirim?

Karaca Kulüp üyelik sayfasını ziyaret edip, istenen bilgileri doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler Karaca Kulüp ekibi tarafından incelenip sizlere bilgi verilecektir.

Nasıl nakit para kazanmaya başlayabilirim?

Karaca Kulüp'e üye olduktan sonra, beğendiğiniz deneyimlediğimiz ürünlerle ilgili ya hazır tanıtım resimleri kullanarak ya da kendi çektiğiniz video veya fotoğraflarla ürün tecrübelerinizi ve ürünlerin linklerini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın. Paylaştığınız link üzerinden alışveriş yapıldıkça ürün başına satış kazancı sağlayın.

Satış linklerimi hangi mecralardan paylaşabilirim?

Paylaşımlarınızı tüm kişisel sosyal medya hesaplarınızdan yapabilirsiniz.  Instagram, Youtube, Facebook, Tik-Tok, Twitch, Twitter ve Whatsapp gibi link gönderimi yapabileceğiniz tüm dijital mecraları kullanabilirsiniz.

Satış sonuçlarımı nasıl görebilirim?

Satış sonuçlarınızı sitedeki ‘’Satışlarım’’ sekmesinde görüntüleyebilirsiniz.

Satış linkimi paylaşmadan önce Karaca Kulüp ekibine onaya göndermem gerekiyor mu?

Onaya göndermeden paylaşımlarınızı kendi dilinizde istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Takipçilerinize nasıl hitap edeceğinizi en iyi siz biliyorsunuz, özgün ve kaliteli içerik üreteceğinizi biliyoruz!

Paylaşımlarımda nelere dikkat etmem gerekiyor?

Paylaşımlarınızın özgün olması ve ürünle ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgi vermemesi gerekiyor. Kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelere uygun olmayan paylaşımlarla ilgili Karaca Kulüp ekibi sizinle iletişime geçecektir.

Bana özel hazırlanan linklerin aktifliği ne kadardır? Hangi durumlarda bu linklerden komisyon kazanabilirim? 

Her ürün ve buna bağlı olarak satış linki belli kampanya süreleri boyunca bu site üzerinde bulunacaktır. Ürünün aktif olduğu süre boyunca sizin linkiniz üzerinden satın alınmış olup, iade süresi içinde iade edilmemiş ürünlerden toplam komisyon tutarınız 250 TL’ye eriştiğinde ödeme süreci başlayacaktır. Eğer sizin linkinizden yapılan satış iptal edilmiş ise, o satışta yer alan hiç bir üründen komisyon kazanamazsınız.

Satış komisyonu oranları nedir?

Tüm ürünlerin satış komisyonu farklıdır. Her bir ürünün satış komisyonuna sitede bulunan Ürünler sayfasından ulaşabilirsiniz. Ürünlerin satış komisyonuna KDV dahil edilmiştir.

Fatura kesmiyorum, ödememi nasıl alacağım?

Komisyon hak edişiniz oluştuğunda, ajans tarafından stopaj vergi tutarı %20 oranında devlete ödenmek üzere komisyon tutarınız içinde olarak Gider Pusulası kesilecek ve size e-mail yoluyla ulaştırılacaktır. Bu makbuzdaki tutarda/bilgilerde herhangi bir düzenleme gereği olmadığı takdirde, bu makbuzu imzalayarak [email protected]‘a mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Makbuzun ulaşmasının ardından 30 gün içerisinde ödemeniz stopaj düşülmüş olarak hesabınıza yapılacaktır.

Şirket sahibiyim, faturamı nasıl kesebilirim?

Hak ediş tutarı 250 TL’ye ulaşan Satış Ortağı, sistemde KDV dahil olarak görünen toplam hak ediş tutarını Fuagra Reklam Bilişim Organizasyon Yayıncılık ve Dış Tic. Ltd. Şti. adına fatura edecektir. 

e-Fatura üyesi olmayan şirketler de belirtilen kazanç tutarıyla e-Arşiv Fatura üzerinden Fuagra Reklam Bilişim Organizasyon Yayıncılık ve Dış Tic. Ltd. Şti. şirketine KDV'yi ekleyerek fatura kesip, mail yoluyla ajansın belirtilen mail adresine iletecek ve takiben ödeme yapılacaktır.

Şirket ya da Şahıs Şirketim yok fatura kesemiyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?

Fatura kesemeyen kullanıcıların üyelik bilgilerinde girmiş olduğu e-posta adresine %20 stopaj vergisi ve kazancını belirtilen Gider Makbuzu gönderilecektir. Bu makbuzdaki tutarda/bilgilerde herhangi bir düzenleme gereği olmadığı takdirde, kullanıcıların bu makbuzu imzalayarak [email protected]‘a mail yoluyla iletmesi gerekmektedir. 

Ödemeyi nasıl ve ne zaman alabilirim?

Şirket bildiren kullanıcıların ödemesi, kayıt formunda ileteceği cari üzerinden keseceği e-Fatura mail üzerinden bize ulaştıktan itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde 30 gün içinde gerçekleştirilecektir.

Şirket ya da Şahış şirketi bulunmayan kullanıcılar, Gider Pusulasını tarafımıza iletmelerinden itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde üye olurken kayıt formunda belirttikleri IBAN’a 30 gün içinde ödeme yapılacaktır.

Ödemem nasıl hesaplanıyor?

Şirket ya da Şahıs Şirketiniz yok ise:
Gerçekleştirdiğiniz satışların toplam satış komisyonundan %20 stopaj vergisi kesilerek kalan tutar tarafınıza ödenmektedir.
Örneğin; 100 TL’lik satışınızın 80 TL’si size ödenirken, 20 TL’si sizin için vergi dairesine stopaj vergisinin ödenmesi için kesilmektedir.

Şirket ya da Şahıs Şirketiniz var ise:
Gerçekleştirdiğiniz satışların toplam satış komisyonu, KDV dahil toplam tutar olarak ajansa fatura edilmelidir.
Fatura edilen tutarın tamamı tarafınıza ödenecektir.
Örneğin; 100 TL’lik satışınız için tarafınıza KDV dahil 100 TL ödeme yapılacaktır.

İleteceğim şirket bilgileri benim adıma mı olmalı?

Şirket bilgileri sizin adınıza olmak zorunda değildir. Kayıt esnasında ileteceğiniz herhangi bir şirket üzerinden faturanızı kesebilirsiniz.

İstediğim herkese önerebilir miyim?

Durduğunuz hata! 😊